Archiv autora: Admin

Výrobky z ovčího mléka

V malé obci v Hlubokých Dvorech se nachází rodinná farma s chovem ovcí a koní. Majitel farmy, pan Zoltán Korenek si dovezl recept na tradiční 100% ovčí sýr z domovského Slovenska.

Kaprálův mlýn

Seznamte se s Kaprálovým mlýnem, místem se smutnou rodinnou historií, kterou překonal díky současnému majiteli, Svazu skautů a skautek, který tomuto kouzelnému místu vdechl doslova nový život.

Kaprálův mlýn je nositelem značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro ubytovací služby.

sýr Niva z Otinovsi

V minulosti tento sýr s modrou plísní uvnitř hmoty zrál v jeskyních Moravského krasu. Současná legislativa to již nedovolí, původní receptura nicméně zůstala téměř nezměněna.

Umělecká litina z galerie ZP Design

Litina má na Blanensku dlouhou tradici. Rodina Zouharova z Rudice se slévárenství věnuje již třetí generaci, nejmladší syn se k tomu věnuje umělecké litině. Navštivte galerii ZP Design, kde si jeho originální skulptury, svícny a další výrobky můžete prohlédnout i zakoupit.

Blanenské vítání svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o víkendu po svatém Martinu projde blanenskými ulicemi průvod s patronem města svatým Martinem na bílém koni v jeho čele. Blanenské vítání sv. Martina nabízí po celý víkend bohatý program, přijeďte!

Vítání svatého Martina je nositelem značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt v kategorii zážitky.

Pštrosí produkty z Moravského krasu

Vyzkoušejte guláš z méně častého, a přesto vynikajícího a kvalitního pštrosího masa. Jejich chov naleznete v srdci Moravského krasu, v obci Doubravice nad Svitavou. Zde můžete kromě pštrosího masa koupit také další výrobky z jejich chovu, jako je okrasné peří, vejce, masné výrobky a další.

Mydlidědek: ručně vyráběné svíčky a mýdla

Chráněná dílna Mydlidědek Vás přivítá ve světě mydlinek a bublinek, ale taky sušených bylinek, rostlinných a esenciálních olejů a dalších ingrediencí potřebných pro výrobu mýdel a svíček. V jejich obchůdku si můžete koupit celou řadu ručně vyráběných výrobků, v dílně pak vyzkoušet vaši zručnost.

Jedovnický kapr

U Jedovnic najdeme soustavu rybníků, chov ryb má zde dlouholetou tradici. Sezóna každoročně vrcholí na podzim výlovem rybníku Olšovec, poslední byl již 40. ročník. Z čerstvě vylovených ryb si můžete domů odnést kromě jedovnického kapra také candáta, štiku, sumce, tolstolobika a amura.